leasing
Kredyty i pożyczki

Kiedy warto wziąć w leasing samochód osobowy?

Leasing to jedna z dostępnych obecnie na rynku form finansowania zakupu samochodu osobowego. Takie rozwiązanie może być szczególnie korzystne dla przedsiębiorców, którzy potrzebują nowego pojazdu, a jednocześnie nie wyrażają chęci bądź nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu bankowego. Kiedy leasing samochodu osobowego stanowi dobre rozwiązanie?

Leasing samochodu osobowego – opłacalna alternatywa dla kredytu

Z opcji leasingu korzystać mogą tak przedsiębiorcy, którym zależy na kupnie nowego samochodu, jak i ci, którzy potrzebują specjalistycznych maszyn czy sprzętu, koniecznego do prowadzenia ich działalności. W naszym artykule skupimy się jednak na leasingu samochodu osobowego.

Leasing stanowi alternatywne rozwiązanie dla tych właścicieli firm, których zdolność kredytowa jest ograniczona lub dla tych, którzy nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu przez wzgląd na dawne bądź obecne zobowiązania wobec banków. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą profesjonalne i doświadczone firmy leasingowe. Ich oferty, oprócz tego, iż są właściwie uzasadnione pod względem ekonomicznym, wyróżniają się również bardziej korzystnymi finansowo warunkami. Warto tutaj także wspomnieć o możliwości, jaką daje „leasing na start”, czyli o ofercie, która jest tworzona specjalnie dla nowo powstałych przedsiębiorstw.

To jednak nie wszystkie zalety tej formy finansowania. Dlaczego jeszcze warto decydować się na leasing samochodu osobowego?

Leasing samochodu osobowego jako skuteczny sposób na oszczędność

Wybór formy finansowania samochodu osobowego, jaką stanowi leasing, bardzo często umożliwia znaczące oszczędności. Jak to możliwe?

„Doświadczone firmy leasingowe najczęściej mają możliwość uzyskania upustu u producenta bądź dystrybutora pojazdu, którego zakupem jesteśmy zainteresowani. W związku z tym taka oferta prezentuje się dużo bardziej atrakcyjnie pod względem finansowym aniżeli ta w wersji standardowej. Należy tylko tutaj pamiętać o tym, że uzyskanie tego typu obniżki jest możliwe po uprzedniej wpłacie określonej części wartości pojazdu” – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy GO-Leasing, która od lat świadczy usługi leasingowe i kredytowe dla swoich klientów.

Elastyczna forma finansowania zakupu samochodu osobowego

Kolejną zaletą leasingu samochodu osobowego jest możliwość dopasowania wysokości opłat leasingowych do istniejącej aktualnie sytuacji finansowej firmy oraz założeń jej planowanego projektu inwestycyjnego.

Profesjonalne firmy leasingowe, dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu, odpowiednim kontaktom oraz strategicznemu podejściu do rynku finansowego, są w stanie pozwolić sobie na dużą elastyczność w swoich działaniach. Dzięki temu mogą dopasować wysokość rat leasingowych np. do sezonowości działalności leasingobiorcy.

Leasing samochodu osobowego i obniżenie zobowiązań podatkowych

Obniżenie zobowiązań podatkowych? Czy to jest możliwe w przypadku leasingu? Jak najbardziej! Otóż płatności, wynikające z leasingu – w świetle prawa podatkowego – można uznać za koszt uzyskania przychodu. To pozwala zaś na zmniejszenie podstawy opodatkowania. Jednak, aby tak się stało, obie strony umowy leasingu muszą postanowić, że odpisy amortyzacyjne leżą po stronie leasingodawcy.

Materiał partnera

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz