wymiana walut Opole
Waluty

Wymiana walut w Opolu. Gdzie szukać atrakcyjnych kursów?

Coraz częściej podróżujemy, dlatego często zastanawiamy się, gdzie warto wymienić walutę. Bez względu, czy będzie to euro, dolary, funty lub inne waluty, warto rozważyć miejsce, w którym kursy są najkorzystniejsze. Obecnie pieniądze można wymieniać m.in. w kantorze, w tym internetowym oraz w banku. Gdzie faktycznie jest korzystniej? Dowiedz się, gdzie warto wymienić walutę i jak znaleźć takie miejsce.

Gdzie można wymienić walutę?

Obecnie istnieje wiele miejsc, w których w kilka minut i z łatwością można wymienić walutę. Warto wiedzieć, że wymiana pieniędzy w banku jest raczej kiepskim pomysłem. Aby się o tym przekonać, wystarczy porównać kurs w banku, a kurs w kantorze. Można z łatwością dostrzec atrakcyjniejsze oferty w kantorach. To samo dotyczy to także wypłacania gotówki w bankomatach. Trzeba podkreślić, że podczas tego typu transakcji, wymiana dokonywana jest po kursie bankowym, a nierzadko doliczana jest także prowizja. Dlatego też, warto pamiętać, aby nie wybierać pieniędzy np. w bankomatach na lotniskach. Najlepszym miejscem będzie kantor. Wymiana walut odbywa się tu na jasnych warunkach, przy atrakcyjnych kursach. Ponadto, ostatnio popularnością cieszą się też kantory internetowe, jednak w nich nie można np. negocjować podanych stawek. Najlepszym miejscem będzie zatem stacjonarny kantor cieszący się dobrymi opiniami.

Wymiana walut – na co zwrócić uwagę podczas transakcji?

Warto przede wszystkim pamiętać o tym, że kurs wymiany waluty będzie mniej korzystny w miejscowościach turystycznych, dlatego warto wymienić pieniądze na miejscu, jeszcze będąc w Polsce.

„Decydując się na konkretny kantor, warto wybrać taki, który znajduje się w ruchliwym centrum miasta, zamiast tego, który mieści się w zaułkach. Będzie to bezpieczniejsze rozwiązanie, które umożliwi uniknąć np. kradzieży” – podkreśla specjalista z kantoru CENT z Opola.

Ponadto, warto pamiętać, aby nie decydować się od razu na dany kantor, a raczej odwiedzić kilka miejsc, porównać kursy i dopiero wybrać ten, w którym transakcja będzie najkorzystniejsza. Dużą przewagę mają kantory, które posiadają własną stronę internetową, gdzie prezentują aktualne kursy walut. Warto także pamiętać, że kursy nie są ostatecznymi wartościami i w wielu kantorach można negocjować ich wysokość (nie da się tego zrobić odwiedzając kantor internetowy). Dodatkowo, przed wymianą waluty, warto skontaktować się z wybranym kantorem i upewnić, czy posiada odpowiednią ilość gotówki w wybranej walucie. Będzie można tym samym zaoszczędzić czas, jeśli okazałoby się, że transakcja ma dotyczyć egzotycznej waluty.

Materiał partnera

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz