umowa biznesowa
Inwestycje Przedsiębiorczość Waluty

Jaki bank wybrać? 3 skuteczne rady!

Posiadając oszczędności zastanawiamy się w jakim banku je ulokować. Telewizyjne reklamy banków przekonują nas, że każdy z nich jest o niebo lepszy od konkurencji. Ale jak poznać, który z nich rzeczywiście jest najlepszy? Jak dokonać skutecznego wyboru banku, z którego będziemy zadowoleni zarówno my jak i nasze finanse? Oto kilka podpowiedzi!

Jaki bank wybrać?

Aby dokonać najlepszego wyboru banku najlepiej podjąć decyzję świadomą i przemyślaną, a nie pochopną podyktowaną reklamą widoczną w sieci czy na bannerze. Sprawdźmy więc te kilka czynników, które mają wpływ na jakość usług oferowanych przez bank:

1. Oprocentowanie – Kiedy chcemy ulokować gdzieś swoje ciężko zarobione pieniądze koniecznie dowiedzmy się jak wysokie jest oprocentowanie naszego konta czy lokaty. Dzięki temu będziemy mogli obliczyć nasze zarobki po danym okresie rozliczeniowym.

2. Opodatkowanie – Pamiętajmy, że różne formy lokowania oszczędności są różnie oprocentowywane przez administrację Państwową. Przykładowo więc indywidualne fundusze zabezpieczenia emerytalnego są częściowo zwolnione z podatków, co ma duże znaczenie przy wypłacie!

3. Dodatkowe usługi – Dodatkową zachętą przy wyborze banku może być również taka usługa jak darmowe konto internetowe lub bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów. W ten sposób możemy co miesiąc oszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych!

Wybór banku odpowiedniego dla nas musi być poprzedzony dłuższymi rozważaniami, których nie warto się wystrzegać. Wystarczy tylko trochę zainteresowania by poczynić realne oszczędności! Wybierzmy więc najlepszy bank dla siebie!

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz