uscisk-dloni
Gospodarka Przedsiębiorczość

Użycie wariografu w biznesie

W naszym kraju kilkukrotnie zwiększyła się suma strat ponoszonych przez firmy z powodu przestępczości wewnętrznej, której sprawcami byli pracownicy bądź nieuczciwi klienci. Wpływ na taki stan rzeczy mają między innymi nadmierna fluktuacja kadr oraz odszkodowania za wypadki przy pracy.

Ważnymi powodami bankructwa firm są defraudacje, zabór środków pieniężnych i mienia, których sprawcami jest ich personel oraz działalność wywiadu technologicznego, finansowego i handlowego organizowanego przez konkurencję.

Wariograf w biznesie

Powyższe dane zmuszają wiele krajowych banków, firm ubezpieczeniowych, przedsiębiorstw handlowych, przemysłowych i transportowych do korzystania w celu ochrony własnych środków z pomocy poligrafu (wariografu) błędnieokreślanego jako „wykrywacz kłamstw” . Błędne używanie tego terminu można łatwo wykazać na poziomie naukowych wskaźników. W rzeczywistości aparat ten ujawnia jedynie „pamięciowe ślady emocjonalne” odnoszące się do konkretnego, popełnionego czynu przestępczego lub niebędącego etycznym.

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz