oszczędzanie rodziców
Przedsiębiorczość

3 Sposoby na oszczędzanie będąc rodzicem

Kiedy stajemy się rodzicami wszelkie inne rzeczy odchodzą na drugi plan i liczy się dla nas tylko nasze nowo narodzone maleństwo. Również o rodzinnych finansach zaczynamy nieco mniej myśleć, tym bardziej, że nawet małe dziecko potrafi dosyć mocno nadszarpnąć domowy budżet przez co, o oszczędzaniu nie za bardzo jest mowa. Dlatego też dzisiaj redakcja portalu finansowego Finanse i Ty przedstawia sposoby na oszczędzanie dla świeżo upieczonych mam i tatusiów.

1. Prezenty od gości – jak rozsądnie je wykorzystać?

Wszyscy młodzi rodzice są dosłownie zasypywani różnego rodzaju prezentami od gości, zarówno przyjaciół jak i rodziny. To bardzo miłe i oczywiście szlachetne z ich strony, że chcą nas czymś obdarować. Niestety często są to bardzo nietrafione prezenty przez co dziecko ma już dziesiątą grzechotkę lub piętnasty smoczek. Nie będzie niczym złym delikatne zasugerowanie gościom, że jeśli planują zakupić jakiś prezent niech będą to np. pieluchy, które schodzą każdego dnia w liczbach niepojętych i na pewno zawsze się przydadzą.

2. Konto oszczędnościowe dla dziecka

Oczywiste jest to, że kiedy dziecko przychodzi na świat to dużo bardziej przejmujemy się tym jak dbać o zdrowie dziecka, do jakiego żłobka go posłać czy jakie ubranka mu kupić niż jego finansową przyszłością. Nie mniej, pieniądze w życiu też mają znaczenie i to niemałe. Dlatego, jeśli naprawdę nam zależy na naszym dziecku warto już teraz założyć dla niego osobne konto oszczędnościowe, na które przelewać będziemy nawet drobne kwoty, regularnie, co miesiąc, tak aby w czasie, kiedy maluszek będzie już dużym mężczyzną lub kobietą, mógł na start swojego dorosłego życia wypłacić sobie przydatną, okrągłą kwotę.

Zobacz też: Jakie zabytki w Bytomiu warto zwiedzić z rodziną?

3. Dorabianie w domu

Wiele osób zapewne tylko puknie się w głowę. Jak to możliwe, żeby jeszcze poza usypianiem dziecka, bawienie, praniem, gotowaniem, sprzątaniem znaleźć czas na pracę zarobkową w domu?! Jednak są na to inne sposoby, takie jak np. pisanie bloga, które z jednej strony odpręży zmęczoną mamę, da jej możliwość kontaktu z innymi mamami w sieci, a z drugiej umożliwi jej zarabianie na reklamach internetowych. Na pewno warto spróbować!

Źródło: Pierwsze-kroki.pl – portal dla młodych mam

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz