terminale płatnicze
Gospodarka

Jaki terminal płatniczy jest najlepszy? (mobilny czy stacjonarny?)

Terminale płatnicze może podzielić na dwie grupy: terminale mobilne i terminale stacjonarne. Mają różne funkcje i możliwości, mogą tez mieć różne zastosowanie. Wszystko zależy od tego w jakim celu i gdzie będą wykorzystywane. Jaki terminal płatniczy wybrać? Przeczytaj tekst, a wybór będzie dużo prostszy.

Terminale płatnicze mobilne

Sprawdzą się wszędzie tam gdzie konieczne jest dotarcie do klienta. Znajdą więc zastosowanie wtedy gdy klient dokonuje płatności w domu bądź w firmie. Najlepszym przykładem będą firmy kurierskie. Wielu klientów często wybiera opcję płatności przy odbiorze – i w takiej sytuacji terminal płatniczy sprawdzi się idealnie. Podobnie w restauracji. Poproszony o rachunek kelner zapyta czy płatność będzie realizowana kartą czy gotówką.
W przypadku płatności kartą klient nie musi opuszczać stolika by dokonać płatności przy kasie, to kelner przynosi terminal wraz z rachunkiem, dając klientowi możliwość wygodnego dokonania wpłaty.

Gdzie jeszcze sprawdzą się terminale mobilne? Wszędzie tam gdzie jest np. wiele kas, ale tylko jeden terminal. Wtedy przenośne urządzenie daje dużo wygody, łatwiej bowiem jest je przenieść niż prosić klientów o przemieszczanie się pomiędzy kasami.

Posiadania mobilnego terminala to duży plus dla firmy. Pokazuje, że jest ona nowoczesna i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Ich ogromną zaletą jest to, że nie muszą być podłączone do prądu, przy tym są małe i lekkie, a korzystanie z nich jest bardzo wygodne.

Terminale płatnicze stacjonarne

Ten rodzaj terminali jest wciąż bardziej popularny. Sprawdzą się w niewielkich sklepach i małych firmach oraz wszędzie tam gdzie dotarcie do kasy nie będzie problemem. Korzystają z nich zarówno niewielkie, osiedlowe sklepiki jak i duże centra handlowe. Tutaj, mimo, że mamy do czynienia z dużą powierzchnią, klient i tak musi podejść do kasy w celu rozpakowania zakupów. Płatność dokonuje się więc przy okazji. Terminale stacjonarne sprawdzą się też w niedużych lokalach gastronomicznych, warsztatach samochodowych czy serwisach komputerowych.

Jaki terminal wybrać?

Wybierając terminal płatniczy warto kierować się wygodą klientów oraz pracowników. Jeśli nie wiesz jaki terminal wybrać możesz poprosić o pomoc fachową firmę. Jednym z czołowych producentów terminali płatniczych w Polsce jest firma Dasoft. Skontaktuj się z przedstawicielem firmy przez dasoft.com.pl i poradź się jaki terminal najlepiej sprawdzi się w Twoim biznesie.

Materiał partnera

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz