polisa na zycie - jak wybrać?
Bez kategorii Inwestycje

Jak wybrać polisę na życie?

Dzięki wykupionemu ubezpieczeniu na życie możemy uzyskać pomoc w razie niespodziewanych wydarzeń. Jeśli także myślisz o takiej polisie, sprawdź razem z nami, na co patrzeć przy jej doborze!

Polisa na życie stanowi zabezpieczenie zarówno dla jej posiadacza, jak i dla jego rodziny. Dzisiaj do wyboru mam wiele różnych polis ubezpieczeniowych tego rodzaju, zatem nigdy nie powinniśmy podejmować decyzji o ich wykupieniu pochopnie. Lepiej poświęcić więcej czasu na zapoznania się z różnymi ofertami, aby mieć pewność, że ta wybrana będzie strzałem w dziesiątkę.

Gdzie szukać dobrej polisy na życie?

W poszukiwaniu odpowiedniej polisy na życie możemy skorzystać ze specjalnych porównywarek i rankingów dostępnych on-line. Wystarczy tylko parę minut, aby zapoznać się z aktualnymi propozycjami ubezpieczycieli i dowiedzieć się o nich więcej.

Możemy udać się bezpośrednio do towarzystwa ubezpieczeniowego albo skorzystać z pomocy doradców, na przykład w Viennalife.pl. Ta druga opcja jest zdecydowanie najlepsza, ponieważ doradca będzie mógł przeanalizować dla nas różne oferty i wskazać, jaka będzie mogła spełnić nasze wymagania.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Zanim podpiszemy umowę na konkretną polisę na życie, powinniśmy też pamiętać o tym, aby zapoznać się z jej warunkami.

Tutaj szczególną uwagę należy zwrócić na OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia. Znajdziemy w nich między innymi informacje o tym, kiedy odszkodowanie będzie mogło być wypłacone, a kiedy nie. Zdarza się, że ubezpieczony nie dotyczył dokładnie warunków, a potem okazało się, że jego przypadek tak naprawdę nie pozwala na wypłatę środków.

Powinniśmy także dobrać odpowiednią sumę ochrony. Podstawowe warianty ubezpieczeń dają nam mniejsze sumy do wypłaty. Z kolei wyższa składka oznacza wyższe odszkodowania.

Atrakcyjną propozycją, z której można skorzystać także w Viennalife.pl, są ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. To połączenie funduszu inwestycyjnego oraz ubezpieczenia na życie dla osób, które chcą pomnażać swoje oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *