polisa na zycie - jak wybrać?
Bez kategorii Inwestycje

Jak wybrać polisę na życie?

Dzięki wykupionemu ubezpieczeniu na życie możemy uzyskać pomoc w razie niespodziewanych wydarzeń. Jeśli także myślisz o takiej polisie, sprawdź razem z nami, na co patrzeć przy jej doborze!

Polisa na życie stanowi zabezpieczenie zarówno dla jej posiadacza, jak i dla jego rodziny. Dzisiaj do wyboru mam wiele różnych polis ubezpieczeniowych tego rodzaju, zatem nigdy nie powinniśmy podejmować decyzji o ich wykupieniu pochopnie. Lepiej poświęcić więcej czasu na zapoznania się z różnymi ofertami, aby mieć pewność, że ta wybrana będzie strzałem w dziesiątkę.

Gdzie szukać dobrej polisy na życie?

W poszukiwaniu odpowiedniej polisy na życie możemy skorzystać ze specjalnych porównywarek i rankingów dostępnych on-line. Wystarczy tylko parę minut, aby zapoznać się z aktualnymi propozycjami ubezpieczycieli i dowiedzieć się o nich więcej.

Możemy udać się bezpośrednio do towarzystwa ubezpieczeniowego albo skorzystać z pomocy doradców, na przykład w Viennalife.pl. Ta druga opcja jest zdecydowanie najlepsza, ponieważ doradca będzie mógł przeanalizować dla nas różne oferty i wskazać, jaka będzie mogła spełnić nasze wymagania.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Zanim podpiszemy umowę na konkretną polisę na życie, powinniśmy też pamiętać o tym, aby zapoznać się z jej warunkami.

Tutaj szczególną uwagę należy zwrócić na OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia. Znajdziemy w nich między innymi informacje o tym, kiedy odszkodowanie będzie mogło być wypłacone, a kiedy nie. Zdarza się, że ubezpieczony nie dotyczył dokładnie warunków, a potem okazało się, że jego przypadek tak naprawdę nie pozwala na wypłatę środków.

Powinniśmy także dobrać odpowiednią sumę ochrony. Podstawowe warianty ubezpieczeń dają nam mniejsze sumy do wypłaty. Z kolei wyższa składka oznacza wyższe odszkodowania.

Atrakcyjną propozycją, z której można skorzystać także w Viennalife.pl, są ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. To połączenie funduszu inwestycyjnego oraz ubezpieczenia na życie dla osób, które chcą pomnażać swoje oszczędności.

Artykuł sponsorowany

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz