szafa
Ciekawostki

Sposoby na utrzymanie porządku w szafie

Znalezienie odpowiednich ubrań, kiedy właśnie śpieszymy się do pracy albo sprawne spakowanie bielizny i przyborów toaletowych na wyjazd służbowy, może się okazać zadaniem żmudnym i frustrującym. Choć wydaje się, że utrzymanie porządku w szafie nie powinno nastręczać problemów, to jednak w sytuacjach, gdzie konieczny jest pośpiech, staje się sporym wyzwaniem. Podobnie jak rozdzielanie ubrań w szafach np. dzieci w jednej szafie.

Sposób na ubraniowy chaos

Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się kupienie osobnej szafy dla każdego domownika, jednak taki scenariusz wymaga: pieniędzy, miejsca i czasu. Istnieje o wiele prostsza metoda na segregowanie ubrań: organizery do szafy. Pozwalają one nie tylko podzielić części garderoby między członków rodziny, kiedy do dyspozycji jest tylko jedna szafa, ale też pomagają poukładać je według kategorii: bielizna, koszulki, spodnie czy buty. Dostępne w różnych wielkość świetnie dopasują się do naszych potrzeb.

Organizery do szafy lub garderoby to doskonały sposób na zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni i spożytkowanie całego dostępnego miejsca: półek, szuflad i wieszaków. Każde z nich ma swoje własne przeznaczenie, jednak w czasie porannego pośpiechu możemy przypadkiem wprowadzić bałagan do wcześniej przemyślanego systemu. Odpowiednio zaprojektowane przegródki pozwalają zminimalizować chaos do jednej kategorii ubrań, np. skarpetek. Zapobiega to: pognieceniu, zgubieniu, pobrudzeniu czy omyłkowemu założeniu.

Jak wybrać dobry organizer do szafy?

Bogata oferta organizerów na rynku sprawia, że trudno zdecydować się na jedną propozycję. Warto wtedy wybrać coś, co będzie najlepiej pasowało do naszego celu: podróży, porządkowania domowej szafy, wyjazdu służbowego. Spośród różnych sklepów (np. https://akcesoria-podrozne.pl/pl/p/Organizer-do-walizki-i-szafy-zestaw-6-sztuk-toreb-VALENCIA/49) wybieramy konkretną kategorię tematyczną. Większość organizerów podzielona jest pod względem przeznaczenia, co ułatwia nam zadanie.

Jeżeli lubimy dobrze zagospodarowaną przestrzeń, gdzie z łatwością możemy znaleźć potrzebne ubrania, takie rozwiązanie powinno nam przypaść do gustu. Jest szybkie, tanie i nie zmusza nas do kupowania nowej szafy. Miejsca, które mamy już stojącej często jest więcej niż nam się wydaje, a tym samym istnieje sporo możliwości do eksperymentowania.

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz