prawo
Praca

Prawo pracy – czym jest i dlaczego jest tak ważne?

Prawo pracy to taka część regulacji prawnych, która dotyczy stosunków między pracodawcą a pracownikami. Prawo pracy określa między innymi ile dni urlopowych pracownik może wziąć w ciągu roku kalendarzowego, jakie dni ma wolne od pracy, kiedy przysługują mu dni urlopy zdrowotne itp.

Co to jest prawo pracy?

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej, niezależnie od tego czy jest to działalność jednoosobowa, spółka komandytowa czy z ograniczoną odpowiedzialnością, konieczna jest doskonała znajomość prawa pracy. Innym rozwiązaniem jest możliwość szybkiej konsultacji ze specjalistami z tego zakresu. Prawo pracy to bardzo istotne i szczegółowe przepisy do których każdy pracodawca musi się dostosować, a w przeciwnym wypadku grożą mu spore konsekwencje. Wiele firm proponuje więc doradztwo z zakresu prawa pracy. Jest to odpowiedź rynku na zapotrzebowanie klientów.

Źródła prawa pracy reguluje art. 9 Kodeksu pracy, z którym powinien się zapoznać każdy pracodawca, a być może również pracownik, do czego serdecznie zachęcamy.

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz