Gospodarka

Oszczędzaj czas na zarządzaniu magazynem. Jak wybrać dobry program magazynowy?

Coraz więcej firm dysponujących zapleczem magazynowym decyduje się dziś na wdrożenie oprogramowania do jego prowadzenia. Na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Jak prościej zarządzać magazynem?

Zarządzanie magazynem wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, lecz także odpowiedniego wsparcia ze strony dedykowanego oprogramowania. Na rynku dostępna jest pełna gama rozwiązań wspomagających prowadzenie prac magazynowych. Są one przeznaczone zarówno dla mikro i małych firm, jak i dla tych średnich oraz dużych. Aby zarządzanie magazynem było efektywniejsze, duże znaczenie ma dobór odpowiedniego oprogramowania, które powinno być dopasowane do potrzeb użytkownika. Jak zatem wybiera się programy magazynowe? Jakie funkcje w oprogramowaniu mają kluczowe znaczenie?

Jak dobrać odpowiedni program magazynowy?

Aby dopasować właściwy program powalający na zarządzanie magazynem do wymagań firmy, należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Wśród nich znajdują się między innymi: 1. Wielkość firmy Mniejsza firma, która dysponuje niewielkim zapleczem magazynowym, nie będzie miała aż tak dużych wymagań pod kątem funkcjonalności programu jak centrum logistyczne. 2. Branża firmy Oprogramowanie magazynowe może być dopasowane do konkretnej branży, w której działa firma. Znane wśród polskich firm oprogramowanie magazynowe LoMag pozwala między innymi na skorzystanie z modułów pozwalających na obsługę znanych sklepów internetowych i serwisów aukcyjnych. 3. Sposób prowadzenia magazynu Obecnie coraz więcej magazynów wykorzystuj dodatkowy sprzęt, na przykład czytniki kodów, kolektory danych, drukarki etykiet. Warto wtedy dobrać taki oprogramowanie, które będzie pozwalało na współpracę z tego typu zapleczem. 4. Indywidualne wymagania Firma może mieć także indywidualne wymogi dotyczące programu magazynowego, między innymi związane z jego funkcjonalnością, sposobem obsługi – stacjonarnie, w chmurze.

Ile kosztuje oprogramowanie do magazynu?

Wielu przedsiębiorców obawia się, że wdrożenie programu magazynowego będzie związane ze sporym wydatkiem. Jakie są koszty jego zakupu? Na rynku znajduje się dzisiaj wiele programów, które mają bardzo atrakcyjne ceny także dla najmniejszych firm. Przykładowo wspomniane wcześniej oprogramowanie magazynowe LoMag można kupić już w cenie 100 zł netto na jedno stanowisko. Jest to cena za dożywotnią licencję ze wsparciem technicznym na 12 miesięcy. Dokładne ceny oprogramowania magazynowego można znaleźć już teraz online na stronach internetowych dostawców.

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz