Ciekawostki

Wszystko, co warto wiedzieć odnośnie przekazów pieniężnych?

Dla wielu osób przelew z wielkiej Brytanii do Polski lub w drugą stronę jest codziennością z racji miejsca pracy czy zamieszkania. Podczas realizacji transakcji szczególnie we znaki dają się dodatkowe, często wysokie koszty oraz czas pojawienia się pieniędzy na koncie. Dlatego też klienci coraz częściej zastanawiają się jak zrobić przelew z UK do Polski, by był on szybki i stosunkowo tani. Z pomocą w tym przypadku przychodzą platformy do przekazów zagranicznych. Jak zrobić przelew do Anglii? Dlaczego warto zdecydować się na platformy przelewowe online?

Jak działają platformy przelewowe?
W Internecie można znaleźć obecnie wiele różnych platform przelewowych. Służą one do realizacji poza bankowych transferów środków za granicę. Obecnie takie rozwiązanie jest znacznie popularniejsze niż tradycyjny przelew w banku ze względu na swoje liczne zalety.

Jakie są najważniejsze zalety platform przelewowych?
Przede wszystkim platformy do przelewów zagranicznych są zdecydowanie tańsze niż transfery środków wykonywane za pośrednictwem banków. Najtańszy przelew do UK można wykonać bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu realizacji transakcji. Środki są przewalutowane po najkorzystniejszym kursie, dzięki czemu ceny są niższe niż w banku czy kantorze i nie trzeba przepłacać.
Platformy przelewowe są obecnie najkorzystniejszym rozwiązaniem do realizacji szybkich przekazów. W wielu przypadkach środki pojawią się na koncie odbiorcy w czasie krótszym niż 24 godziny! Nie ma także konieczności uzupełniania żadnych dodatkowych dokumentów, ani nawet wychodzenia z domu, ponieważ przelew można wygodnie zrealizować w Internecie przez całą dobę.

Jak krok po kroku zrobić przelew przy użyciu platformy?
Procedura wykonania przelewu w najlepszych firmach nie jest skomplikowana. Na początku wystarczy założyć darmowe konto w serwisie. W tym celu wystarczy podać podstawowe dane osobowe – zalicza się do nich imię, nazwisko, numer telefonu, adres i datę urodzenia. Kolejnym krokiem jest określenie wartości, jaką ma mieć przelew zagraniczny. W razie wątpliwości można skorzystać z kalkulatora przelewu, dzięki któremu będzie wiadomo, ile złotówek należy wpisać.

Kolejnym krokiem jest uzupełnienie danych odbiorcy. Niezbędne będzie podanie numeru bankowego w międzynarodowym formacie IBAN oraz wpisanie imienia i nazwiska. Po zatwierdzeniu chęci wykonania przelewu wystarczy przelać na numer konta bankowego platformy należność za transakcję.

Ile czasu trzeba czekać na finalizację przelewu?
Przeważnie platformy realizują przekazy pieniężne zaraz po otrzymaniu wpłaty za transakcję. To, ile zajmie przelew na konto angielskie zależy w dużej mierze od wybranego na platformie trybu przelewu. Największą popularnością cieszy się przekaz Standard, który jest darmowy i jego realizacja zajmuje od 1 do 2 dni roboczych. Dla osób, którym zależy na szybszej finalizacji środków, najlepszym rozwiązaniem będzie wersja Express. W tym przypadku przelew z zagranicy na polskie konto nie będzie trwał dłużej niż 24 godziny.

Jak znaleźć najlepszą platformę przelewową?
Aby wybrać najlepszą platformę, która umożliwi tanie przelewy do Polski, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Na początku dobrze jest sprawdzić, jakie są stawki za wykonanie transakcji oraz ile wynosi kurs wymiany walutowej. Najlepsza firma będzie przede wszystkim wiarygodna, dlatego koniecznie powinno się zwrócić uwagę czy posiada odpowiednie i ważne certyfikaty bezpieczeństwa. Przed wybraniem konkretnej firmy, dobrze jest również zapoznać się z opiniami innych klientów – można znaleźć je na przykład w Internecie. Z całą pewnością potwierdzają one rzetelność platformy oraz jakość świadczonych usług.

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz