Bez kategorii

Giełda długów z tytułu najmu

Wynajem mieszkań w Polsce cieszy się dużym zainteresowaniem. Wiele osób kupuje również mieszkania w celu zabezpieczenia swoich oszczędności, ponieważ mogą taki lokal mieszkalny wynająć i uzyskać comiesięczny zwrot z ulokowania swoich oszczędności. W sytuacji jednak gdy kupujemy mieszkanie w celach zarobkowych, które zostało sfinansowane kredytem, nie chcemy dopuścić do sytuacji, gdzie najemca będzie zwlekał z opłatami za najem i wszelkiego rodzaju rachunki. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak uniknąć nieuczciwego najemcy oraz dlaczego warto skorzystać z giełdy wierzytelności, sprawdź koniecznie ten wpis.

Rynek najmu jest niezwykle rozbudowany. Możemy wybierać zarówno między małymi mieszkaniami na uboczach miast, jak i dużymi i luksusowymi apartamentami w samym centrum. Bez względu na rodzaj mieszkania, jakie chcemy wynająć, w każdym przypadku możemy mieć do czynienia z nieuczciwym najemcą, który będzie unikał uregulowania opłat za najem lub zniszczy naszą własność i nie zapłaci za wyrządzone szkody. W takim przypadku możemy negocjować z najemcą lub wykorzystać wszystkie możliwości prawne, jakie nam przysługują. W sytuacji, gdy nie chcemy czekać na wyrok sądu i egzekucję komorniczą, możemy skorzystać z alternatywnej metody odzyskania przynajmniej część i zadłużenia od najemcy przez dodanie ogłoszenia na giełdzie wierzytelności.

Giełda wierzytelności z tytułu najmu

Giełda długów to miejsce, gdzie możemy dodać informację o chęci dokonania cesji praw do egzekwowania długu. W przypadku giełdy długów z tytułu najmu, mamy dostęp do dedykowanych rozwiązań stworzonych z myślą o właścicielach mieszkań, którzy zostali poszkodowani przez nieuczciwego najemcę oraz tych, którzy chcą się ustrzec przed trafieniem na osobę o nieuczciwych zamiarach. Giełda długów SprawdzonyNajemca.pl jest platformą skierowaną do osób z rynku nieruchomości, które zajmują się wynajmem mieszkań i chcą mieć pod ręką dedykowane narzędzie pomagające w weryfikacji osób szukających lokalu.

Instalując aplikację na urządzeniu mobilnym z systemem Android lub iOS możemy mieć pod ręką wyszukiwarkę dłużników, która w kilka chwil sprawdzi obecność osoby w rejestrze dłużników. Korzystanie z platformy internetowej i aplikacji to nie tylko możliwość używania wyszukiwarki dłużników, ale również jedna z metod na dodanie osób, które mają wobec nas zaległości związane z długiem powstałym wskutek zniszczenia mieszkania lub zaległości w czynszu. To wszystko sprawia, że aplikacja SprawdzonyNajemca.pl jest jednym z niewielu rozwiązań dostępnych na rynku, które pomagają w uniknięciu wielu nieprzyjemnych sytuacji związanych z niechcianym najemcą, który nie tylko nie płaci, ale również generuje nam dodatkowe straty.

Jak zweryfikować najemcę?

Weryfikacja najemcy jest niezwykle ważna, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z możliwości, jakie są dostępne podczas rozmowy z osobą, która przyszła oglądać mieszkanie na najem. Odpowiednio przeprowadzona rozmowa wstępna, zadbanie o wysokiej jakości umowę wraz z podpisami złożonymi u notariusza mogą znacząco obniżyć szanse na wynajęcie mieszkania nieuczciwemu najemcy. Dla wielu osób przygotowanie niezbędnych dokumentów, jakie są potrzebne podczas zawierania umowy u notariusza, jest na tyle trudne, że unikają ogłoszeń z taką informacją. Kolejnym krokiem, który powinien być niezbędny podczas każdej rozmowy z osobą chcącą wynająć mieszkanie, jest zadanie pytania o rodzaj zatrudnienia czy stabilność przychodów. Dla wielu osób może być to dość krępujące, jednak warto w takiej sytuacji pamiętać, że przy udzielaniu kredytu, każdy bank sprawdza zdolność do płacenia comiesięcznych rat, które często są niższe niż koszty związane z najmem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania giełdy długów SprawdzonyNajemca.pl oraz interesują Cię tematy związane z rynkiem najmu, sposobami weryfikacji najemcy oraz wszystkim tym, co jest związane egzekwowaniem długów z tytułu najmu, sprawdź koniecznie stronę internetową www.sprawdzonynajemca.pl. Znajdziesz tam rejestr dłużników z tytułu najmu oraz bazę wiedzy, która porusza często zadawane pytania w obrębie najmu mieszkań i egzekwowania zaległości w czynszu.

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!