lancia
Bez kategorii

Samochody Lancia na polskim rynku – co warto wiedzieć?

Lancia to jedna z wielu włoskich marek obecnych na polskim rynku motoryzacyjnym. Choć nie jest tak popularna i rozpoznawalna jak np. Fiat, to jej samochody mają swoich wiernych fanów. W ponad stuletniej historii Lancii można znaleźć modele, które do dziś uznawane są za perełki motoryzacji i wciąż wzbudzają zachwyt miłośników czterech kółek. Obecnie koncern FCA, do którego należy Lancia wycofał sprzedaż nowych samochodów z polskiego rynku. Mimo to wciąż są dostępne egzemplarze używane.

Wpływ marki Lancia na rozwój motoryzacji

Rozwój branży motoryzacyjnej to proces trwający od ponad stu trzydziestu lat, czyli od chwili wyprodukowania pierwszego samochodu i zawdzięczamy go wielu markom. Każda z nich wniosła rozwiązania techniczne, dzięki którym samochody stawały się bardziej komfortowe, przyjazne i bezpieczne. Wkład marki Lancia w rozwój przemysłu motoryzacyjnego przybliża ekspert firmy Adfauto autoryzowanego dealera marek koncernu FCA:

„Od samego początku marka Lancia stawiała na innowacje, których celem było zaproponowanie klientowi samochodu bardziej nowoczesnego niż konkurencja. Dlatego też pewne rozwiązania, które stały się standardem Lancia wprowadziła jako pierwsza. Tak było np. z instalacją elektryczną. To właśnie Lancia wyposażyła model Theta produkowany od 1913 roku w pełną elektrykę. Natomiast w modelu Lambda zaprezentowanym w 1922 roku zastosowano samonośną konstrukcję nadwozia oraz niezależne przednie zawieszenie. Na uwagę zasługuje również model Augusta, który jako pierwszy sedan na świecie został wyposażony w hamulce hydrauliczne. Jak więc widać wiele rozwiązań, które od kilkudziesięciu lat są dla producentów i kierowców oczywistością wymyśliła Lancia”.

Ponadczasowe modele Lancii

Marka Lancia kojarzona jest głównie z samochodami luksusowymi oraz modelami sportowymi. Nie znaczy to jednak, że nie posiada w swojej ofercie aut miejskich czy kompaktowych. Do najbardziej rozpoznawalnych samochodów marki można zaliczyć Stratosa, sportowy model mający na swoim koncie wiele sukcesów na torach wyścigowych. Drugim równie elitarnym modelem jest Lancia Thesis, luksusowy sedan wykorzystywany jako samochód rządowy w wielu państwach. Wśród modeli bardziej popularnych na uwagę zasługuje Lancia Ypsilon. Ten miejski hatchback cieszy się takim powodzeniem, że doczekał się już trzeciej generacji. Choć koncern FCA wstrzymał sprzedaż nowych modeli na polskim rynku, to modele używane Lancii wciąż są chętnie kupowane. Kierowcy cenią pojazdy tej marki za oryginalny design, wyróżniający je z tłumu innych aut, bogate wyposażenie, również w wersjach podstawowych, dobre parametry techniczne oraz łatwy dostęp do części zamiennych. Warto zauważyć, że nawet kilkuletnie egzemplarze Lancii wciąż prezentują się doskonale na tle konkurencji.

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz