platnosc-karta-online
Inwestycje Przedsiębiorczość

Wygodne i bezpieczne płatności online

Badania preferencji jasno pokazują, że płacąc za zakupy w Internecie, najwięcej polskich internautów preferuje szybki przelew wykonany za pomocą systemu płatności online. Jak wynika z badania Gemius[1], 63 proc. z nas wybiera tę metodę finalizacji zakupów. Tym, co nas przekonuje jest m.in. wygoda i szybkość transakcji.

Robienie zakupów online jest coraz łatwiejsze. Od niedawna jest nawet możliwość utworzenia sklepu na Facebooku. Liczba polskich internautów kupujących w sieci rośnie z każdym rokiem. Według raportu „E-commerce w Polsce 2017. Gemius dla e-Commerce Polska”, już 54 proc. z nas zaopatruje się w Internecie. Tak samo zwiększa się wartość tego rynku, która obecnie szacowana jest na 36-40 mld zł[2]. W związku z rozwojem tego kanału sprzedaży, coraz więcej konsumentów patrzy na to, aby dokonywane przez nich płatności były szybkie i bezpieczne. Usługą, która spełnia te warunki, jest system Paybynet stworzony przez KIR.

Płatności internetowe dla e-sklepów i klientów

Badanie Gemius pokazuje, że wśród najpopularniejszych metod finalizacji zakupów w handlu internetowym są szybkie przelewy wykonywane poprzez system płatności online. Preferencje użytkowników stanowią wyzwanie dla sprzedawców, którzy, aby być atrakcyjnymi w ich oczach, powinni zatroszczyć się nie tylko o asortyment, ale także szeroki wachlarz metod zapłaty za zakupy, w tym zwłaszcza bezpiecznych i wygodnych systemów płatności online. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi system Paybynet.

Paybynet to system płatności internetowych, dzięki któremu opłacanie e-zakupów jest wygodne i bezpieczne nie tylko dla kupującego, ale także sprzedawcy. Środki trafiają bezpośrednio na konto e-sklepu, a prowizja pobierana jest dopiero na koniec miesiąca. Dodatkowo, przelewy są realizowane w schemacie 1:1 – czyli spływają na rachunek odbiorcy pojedynczo i w pełnej wysokości. Dzięki czemu sprzedawca nie musi rozksięgowywać przelewów zbiorczych i dopasowywać płatności do konkretnych zamówień, co pozwala zaoszczędzić czas oraz ułatwia identyfikację transakcji w przypadku reklamacji czy zwrotów.

Wygoda to jednak nie wszystko. Praktycznym rozwiązaniom towarzyszą odpowiednie mechanizmy bezpieczeństwa. Wszystkie informacje o przelewach w Paybynet są szyfrowane, a wymiana danych odbywa się przy zastosowaniu protokołu SSL. Dodatkowo Paybynet posiada także mechanizm weryfikacji przy każdej transakcji poprawności rachunku bankowego e-sklepu, dzięki czemu znika niebezpieczeństwo nieautoryzowanej podmiany numeru konta.

Płatności dla administracji

Coraz więcej spraw związanych z usługami publicznymi jest możliwych do załatwienia bez wychodzenia z domu. Co jednak w sytuacji, gdy należy uiścić odpowiednią opłatę z tego tytułu? Również w tym przypadku sprawdzi się system płatności internetowych Paybynet, który umożliwia przesyłanie pieniędzy bezpośrednio z konta bankowego klienta na konta jednostek administracji publicznej. Szybkie płatności internetowe nie tylko zapewnią niespotykaną dotąd wygodę dla petentów, ale również przyczyniają się do poprawy efektywności działania samego urzędu. Wykorzystanie Paybynet pozwala urzędom na poprawienie ich wydajności w zakresie obsługi płatności internetowych od klientów, co przekłada się na większe tempo rozpatrywanych spraw.

Paybynet umożliwia integrację z elektroniczną Platformą Usług Administracji Publicznej i innymi systemami e-urzędów, automatyczne generowanie Elektronicznego Poświadczenia Opłaty, możliwość indywidualnego wyznaczania terminów płatności dla każdego wniosku lub usługi – to tylko niektóre z udogodnień, jakie daje korzystanie z systemu Paybynet od KIR.

[1] https://www.gemius.pl/wszystkie-artykuly-aktualnosci/najnowsze-dane-o-polskim-e-commerce-juz-dostepne.html

[2] https://www.bisnode.pl/wiedza/newsy-artykuly/raport-bisnode-nt-ecommerce-w-polsce-2016/


Artykuł sponsorowany

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz