pieniądze - monety i gotówka
Inwestycje Przedsiębiorczość

Pieniądze na ostatnią chwilę – jak je uzyskać?

Kiedy brakuje nam gotówki często zastanawiamy się nad zaciągnięciem pożyczki. Na rynku znajdziemy mnóstwo ofert, prześcigających się w coraz korzystniejszych warunkach. Niektórzy decydują się na chwilówki, inni korzystają z tak zwanych pożyczek gwarantowanych. Czym one są i czy warto brać je pod uwagę?

Wiele opcji

Internetowe pożyczki są dostępne właściwie dla każdego. Z niektórych mogą skorzystać także bezrobotni. Spośród wszystkich propozycji od firm pozabankowych, warto zastanowić się nad pożyczką gwarantowaną. Wielu osobom kojarzy się ona po prostu z pewną gotówką. Istnieje jednak druga definicja tejże pożyczki. Otóż okazuje się, że aby móc z niej skorzystać konieczny będzie tak zwany gwarant, czyli osoba potwierdzająca naszą spłatę długu.

O gwarancie słów kilka

Żyrant ma być swego rodzaju zabezpieczeniem dla firmy od której pożyczamy pieniądze. Nie bez przyczyny nazywa się on poręczycielem. Poręcza bowiem, że pożyczkobiorca spłaci zaciągniętą pożyczkę w określonym czasie i na zasadach opisanych w umowie. Co więcej w przypadku, gdy osoba zadłużona z jakichś powodów nie będzie spłacać należności, to właśnie na gwaranta przejdzie ten obowiązek. W skrajnych przypadkach, gdy ani pożyczkobiorca, ani żyrant nie będą mogli spłacać pożyczki, prawdopodobne są zajęcia komornicze.

Najważniejsze informacje

Pożyczki gwarantowane mają swoje dobre i złe strony. Niewątpliwym plusem jest to, że są przyznawane dość często. Firmy, które ich udzielają nie obawiają się tak braku spłaty, jak w przypadku standardowych pożyczek. Minusy odnoszą się raczej do poręczyciela, który w pewnym momencie może przejąć cały dług.

Każda pożyczka, nawet ta zaciągana w Internecie wymaga spłaty. Na szczęście, już w momencie podpisywania umowy będziemy wiedzieć jak wysoka jest kwota, którą będziemy musieli zwrócić. Będzie się ona wahać w zależności od tego jak dużo pieniędzy pożyczyliśmy i jaki jest czas spłaty. Decydując się na pożyczkę gwarantowaną, starajmy się spłacać ją w terminie, tak by nie obciążać naszego poręczyciela.

Artykuł sponsorowany

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz