sprzedaż samochodu używanego
Inwestycje

Kupno samochodu używanego z gwarancją jako przyszłościowa inwestycja

Jeszcze zanim wybierzemy konkretne modele aut, których kupnem jesteśmy zainteresowani, powinniśmy zastanowić się, gdzie chcemy je kupić. Możliwości jest bowiem kilka. Możemy skorzystać z usług dealerów samochodowych, komisów, jak i kupić auto od osoby prywatnej. Warto pamiętać, że opcje te różnią się między sobą. Dowiedz się, gdzie kupić samochód by był on przyszłościową inwestycją.

Jak wygląda kupno samochodu używanego?

Samochód używany to pojazd, który był już eksploatowany przez innego właściciela. Co za tym idzie, jest on tańszy niż nowe auto. Warto jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie jedynie dla osób, które chcą kupić samochody, które funkcjonują na rynku już od jakiegoś czasu. Kupno samochodu używanego jest możliwe na kilka sposobów, każdy z nich różni się od siebie. Jak twierdzi ekspert reprezentujący firmę Auto Centrum Golemo: „Za samochód pochodzący od dealera możemy zapłacić różnymi formami płatności, na przykład poprzez kredyt, czy w przypadku firm – leasing. Cena pojazdu obejmuje wtedy także inne dodatkowe usługi i gwarancje”. Z kolei zakup pojazdu od osoby prywatnej lub z komisu jest zazwyczaj tańszą alternatywną, jednakże często trzeba posiadać dużą gotówkę, co może stanowić spore utrudnienie. Kupując używany pojazd, możemy spotkać się z oszustami, chcącymi sprzedać rozbite pojazdy, jako te bezwypadkowe. Warto więc oglądając konkretny model samochodu, zwłaszcza pochodzący od osoby prywatnej, zwrócić uwagę na jego stan techniczny. A po przeprowadzeniu oględzin, przeprowadzić jazdę próbną samochodem, co pomoże nam w stwierdzeniu, czy spełnia on nasze wymagania w kwestii komfortu. 

Jak pozyskać gwarancję na samochód używany?

Wiele osób zarzuca samochodom używanym brak gwarancji sprawności, czy brak możliwości pozyskania rzetelnych informacji o ich stanie technicznym. Warto jednak pamiętać, że sytuacja ta różni się między poszczególnymi formami kupna samochodów używanych. Te sprzedawane przez dealera mają nie tylko dokładnie sprawdzoną historię pojazdu, przegląd wykonywany przez specjalistów, ale także często kilkuletnią gwarancję. Pozwala to na eksploatowanie pojazdu bez dodatkowych zmartwień związanych z możliwością wystąpienia usterek i ich drogą naprawą, co sprawia, że samochody te stanowią przyszłościową inwestycję. Co prawda kupno samochodu od osoby prywatnej, często wiąże się z niższą ceną niż w przypadku pojazdu pochodzącego od dealera samochodowego, nie mamy wtedy jednak gwarancji, że samochód po miesiącu będzie funkcjonował tak, jak miało to miejsce w dniu jego zakupu. Dużą zaletą aut kupowanych u dealerów samochodowych jest także możliwość uzyskania ubezpieczenia przy zakupie pojazdu za niższą cenę niż w typowych ubezpieczalniach.

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz