Jak jeść zdrowo i tanio?
Świat

Jak jeść zdrowo i nie stracić majątku?

W Polsce zapanowała na dobre moda na bycie FIT, a więc zdrowy styl życia, sportowa aktywność i przede wszystkim dietetyczne odżywianie się każdego dnia. Niektórzy spędzają długie godziny na przygotowywaniu produktów spożywczych inni korzystają z cateringów dietetycznych, jeszcze inni starają się mocno zdrowo odżywiać lecz nie zawsze im to wychodzi. Ta trzecia grupa zapewne jest największa! Cateringi dietetyczne są bowiem zwykle stosunkowo drogie, a nie każdy ma czas na ciągłe gotowanie. W jaki sposób więc przygotowywać zdrowe posiłki, żeby nie stracić majątku?

Dania FIT na każdą kieszeń

Aby sprawnie przygotować zdrowy posiłek ważne jest miejsce, w którym dokonujemy zakupów. Jak wiadomo dyskonty są dużo tańsze niż osiedlowe sklepy czy zakup online. Warto też zajść na okoliczny targ, gdzie z pewnością znajdziemy dużo pysznych, świeżych produktów (warzywa, owoce), a dodatkową zaletą będzie to, że w takich miejscach można się śmiało targować! Warto podczas planowania diety podpierać się doświadczeniem innych. Wiele wartościowych fit przepisów znajdziecie na portalu besfitmeals.pl, który prezentuje swoim użytkownik szereg propozycji na zdrowe dania. Co więcej, jeśli sami wymyślimy ciekawy przepis możemy śmiało podesłać redakcji, gdyż najlepsze propozycje internautów są na bieżąco publikowane!

Jak jeść zdrowo i niedrogo?

Czy można jeść zdrowo i tanio? Oczywiście tak! Poza kupowaniem w miejscach, gdzie jedzenie nie kosztuje tak dużo nastawmy się również na rozsądne gospodarowanie zasobami naszej lodówki czy szafek. Dbajmy o to, aby w naszej lodówce nic się nie marnowało i abyśmy wyrzucali do kosza jak najmniej jedzenia.

Innym pomysłem jest rozwój przydomowego ogródka, gdzie możemy zasadzić różnorakie warzywa jak pomidory, cebula czy ogórki. Jest to praktyczne i zdrowe rozwiązanie!

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz