Ciekawostki

Finansowanie schronisk dla zwierząt

Na świecie z ogromną prędkością przybywa bezdomnych zwierząt. Zazwyczaj trafiają one właśnie do schronisk. Często są to zwierzęta schorowane lub powypadkowe, które wymagają kosztownego leczenia. Osoby prowadzące schroniska zazwyczaj robią to charytatywnie, a jeszcze częściej muszą dokładać z własnego portfela aby opłacić faktury z lecznic. Niestety miejsca te nie mają stałych dochodów, a koszty utrzymania schroniska rosną z każdym, nowym zwierzęciem.

Jak wesprzeć schroniska dla psów?

Osoby, którym los zwierząt nie jest obojętny starają się trafić do ludzi poprzez liczne zbiórki pieniędzy i posty na portalach społecznościowych. Coraz częściej organizowane są także licytacje. Każdy może oddać przedmiot, który zostaje sprzedany a pieniądze trafiają na konto schroniska. Istnieją także różne akcje na ich rzecz, zachęcające do wpłacania regularnych datków oraz zakupu jedzenia. Pracownicy przytułków dla zwierząt starają się uświadomić społeczność, iż zwierzę to ogromny obowiązek, dlatego myśl powiększenia rodziny o czworonoga powinna być głęboko przemyślana. Zachęcają do adopcji zwierząt ze schronisk, które potrafią z wielką czułością okazać swoją wdzięczność. Społeczeństwo z coraz większym zaangażowaniem przyczynia się do polepszenia bytu zwierząt, dlatego warto pamiętać, że dla nas niewielka suma pieniędzy, którą przekażemy na schronisko, dla czworonogów może okazać się kluczem do lepszego życia. Przekazane pieniądze są także chwilą uspokojenia dla osób pracujących w schroniskach. Chociażby przez krótką chwilę nie muszą się zamartwiać.

Źródło: Portal o zwierzętach Wikizoo

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz