faktoring
Przedsiębiorczość

Faktoring – Koniec z niezapłaconymi fakturami!

Niezapłacone w terminie płatności to zmora biznesu w Polsce. W ubiegłym roku aż 85% firm w naszym kraju deklarowało problemy ze ściąganiem należności od swoich kontrahentów. To niepokojące zjawisko znacznie utrudnia prowadzenie działalności gospodarczej i doprowadza do braku płynności finansowej. Braki środków finansowych na kontach firmowych lub niepewność ich pozyskania w przyszłości ze względu na opóźnienia w płatności wystawionych faktur powodują zaś niechęć właścicieli firm do inwestowania. Jest to bardzo niekorzystne dla poprawnego funkcjonowania gospodarki.

Faktoring odpowiedzią na opóźnienia w płatnościach

Odpowiedzią na te palące problemy jest faktoring, który wbrew powszechnej opinii nie stanowi jednie wierzytelności długów. Przedmiotem faktoringu jest zarządzanie nieprzeterminowanymi fakturami ale również doradztwo finansowo-administracyjne. Mówiąc najogólniej korzystanie z faktoringu pozwala przedsiębiorcy szybciej otrzymać swoje pieniądze za wykonaną usługę. Obowiązek ściągnięcia długu leży bowiem po stronie podmiotu prowadzącego działalność faktoringową – na koncie klienta zaś pieniądze lądują bezzwłocznie pozwalając mu na dalszą, spokojną działalność.

Jakie korzyści wynikają z faktoringu?

Co więcej może zyskać przedsiębiorca korzystając z usługi faktoringu? Przede wszystkim poprawia swoją płynność finansową, a co za tym idzie może zacząć myśleć o inwestycjach czy dalszym rozwoju firmy. Wszystkie faktury bowiem płacone są natychmiast, co dla każdego, kto prowadzi firmę ma naprawdę ogromne znaczenie! Inną korzyścią wynikającą z faktoringu jest poprawa reputacji naszego biznesu. Skoro nikt nie zalega nam z płatnościami to i my nie musimy nikomu zalegać, a tym samym dbamy o swoje dobre imię. Nasi pracownicy też będą zadowoleni otrzymując pieniądze na czas. Kolejny powód, dla którego warto korzystać z faktoringu to fakt, że w ten sposób zwiększamy konkurencyjność swojej firmy. Podczas gdy nasi konkurenci głownią się nad tym, jak odzyskać swoje długi, my możemy spokojnie rozwijać biznes.

Więcej na temat tego czym jest faktoring i dlaczego warto z niego korzystać dowiecie się z poniższego materiału video:

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz