Podatki

Ewolucja księgowości – najlepsze innowacje w dziedzinie rachunkowości

W biznesie liczy się innowacyjność – wprowadzanie czegoś nowego, ciągłe nowatorstwo i ulepszanie obecnych i sprawdzonych już rozwiązań. I nie chodzi tu tylko o maszyny, procesy, technologię – postęp nie może także omijać sposobu oraz formy rozliczania. W końcu księgowość nie jest obca żadnemu przedsiębiorcy! Sprawne zarządzanie finansami, rozliczanie, czy po prostu najbardziej podstawowa czynność jak wystawianie faktur są kluczowe dla każdej, mniejszej lub większej firmy. Stąd konieczny jest ciągły postęp oraz wprowadzanie nowych udogodnień w księgowości – na przykład programów do fakturowania online, systemów CRM, integratorów do wyciągów bankowych, czy odpowiednich aplikacji i komunikatorów, usprawniających kontakt z księgowymi.

Program do Faktur online – usprawnienie codziennej pracy firmy

Wprowadzanie Programów do Faktur okazało się istnym strzałem w dziesiątkę! W końcu każdy dzień prowadzenia własnego biznesu to konieczność księgowania, wpisywania, uzupełniania, czy poprawiania faktur. A to nie jedyne możliwości systemów. Program do Faktur pozwala również na obsługę magazynu, kadr i płac, generowanie i wysyłanie deklaracji oraz plików na potrzeby kontroli skarbowej, tworzenie ofert i zamówień dla kontrahentów, czy wystawianie korekt – zakres funkcji jest naprawdę bardzo szeroki, zależny od rodzaju wybranego programu do fakturowania oraz wykupionej licencji. Wybierając opcję programu darmowego należy liczyć się z ograniczeniem oferowanych w nim udogodnień.

Komunikacja z klientem – sprawniejsza obsługa przez księgowych

Każdy zabiegany przedsiębiorca może odetchnąć z ulgą – współpraca z tradycyjnym biurem księgowym nie wymaga już tak częstych osobistych spotkań zainteresowanych stron. Oprócz kontaktu mailowego, czy telefonicznego możliwa jest współpraca za pomocą aplikacji i specjalnych programów. Dzięki nowoczesnym technologiom praca może być szybsza, a zatem i bardziej opłacalna – w końcu czas to pieniądz, szczególnie dla przedsiębiorczych ludzi. Wszystkie dokumenty mogą zostać udostępnione online, a osoby prowadzące własną firmę mogą z nich korzystać w dowolnym momencie na swoich urządzeniach mobilnych – właściwie tak jak w przypadku programów do fakturowania.

Wyciągi bankowe – zapomnij o ręcznym wpisywaniu danych!

Programy do Faktur swoją drogą… ale nie sposób nie wspomnieć o pojawieniu się integratorów do wyciągów bankowych! Jakie jest ich zadanie? Dlaczego w tak znaczący sposób ułatwiają pracę oraz zwiększają jej wydajność? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Integratory do wyciągów bankowych umożliwiają nic innego jak pobranie wyciągu bankowego we właściwym formacie – zazwyczaj jest nim MT940, a następnie za ich pomocą możliwe jest automatyczne wczytanie wspomnianych danych do odpowiedniego programu księgowego.

Dzięki wykorzystaniu integratorów nie trzeba już ręcznie wszystkiego wpisywać – proces jest zautomatyzowany, tak więc przebiega sprawnie i szybko. Właśnie dlatego rozwiązanie generowane jest już przez większość banków elektronicznych.

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz