Przedsiębiorczość

Jak za darmo wysłać funty z UK do Polski?

Każdego dnia ludzie zza granicy wysyłają zarobione pieniądze do Polski, tym samym poszukują sprawdzonego systemu płatności, który będzie bezpieczny, ale zarazem i tani. Wysyłając pieniądze każdy zwraca uwagę na opłaty, które trzeba ponieść za wykonany przelew. Na rynku jest wiele agencji oraz stron internetowych, które oferują przelewy do Polski- czy faktycznie warto z nich skorzystać? A jeśli tak to jaką firmę wybrać? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Przelew online czy wizyta w oddziale agencji?

Sposób realizacji wysyłki pieniędzy do Polski uzależniony jest od wielu czynników- czy posiadamy własne konto internetowe w banku, kartę debetową, a może jednak wolimy skorzystać z tradycyjnego przelewu w oddziale agencji. Oczywiście najprostszym sposobem i najbardziej dogodnym jest wykonanie przelewu online. Tak naprawdę bez wychodzenia z domu realizujemy swój przelew wysyłając pieniądze oczywiście w bezpieczny sposób. Strony internetowy są na tyle intuicyjnie zbudowane, że cały proces wykonania przelewu jest dokładnie opisany. W specjalnym formularzu należy wybrać kwotę jaką chcemy przesłać, określić odbiorcę, a także wybrać sposób przelewu- można skorzystać z tradycyjnego przelewu standardowego, priorytetowego, a także wysłać przelew z odbiorem w placówce poczty jeśli odbiorca nie posiada konta bankowego.

Darmowy przelew do Polski- czy to możliwe?

Zazwyczaj słowo darmowej usługi kojarzy nam się z ukrytym podstępem, gdzie mimo wszystko i tak będzie trzeba zapłacić za daną usługę. Darmowy przelew UK PL jest możliwy dzięki skorzystaniu z usług Varsoviafx. System przelewu standardowego do Polski jest realizowany w dwa dni robocze. Jest to zupełnie darmowa usługa wykonania przelewu- jeśli zależy nam na czasie można wykonać przelew priorytetowy za opłatą, a pieniądze trafią na konto zupełnie szybciej. Mimo wszystko korzystając z darmowego przelewu mamy pewność, że nasze pieniądze są bezpieczne i trafią na konto odbiorcy. Gwarancją tego jest otrzymanie statusu Authorised Payment Institution wydawanego przez FCA (Brytyjski Urząd ds. Postępowania Finansowego).

Dlaczego warto?

Pierwszym i najważniejszym atutem przelewów do Polski z varsoviafx jest możliwość wykonania darmowego przelewu. Jest to kwestia najważniejsza, bo jak wspomniano na początku każdy z nas szuka oszczędności. Kolejną kwestią jest możliwość wykonania przelewu w zaledwie kilka minut- formularz zlecenia, który należy wypełnić jest bardzo przejrzysty i prosty. Jeśli ktoś nie posiada konta na stronie usługodawcy- wystarczy je założyć. Oczywiście założenie konta jest w pełni darmowe.

Każdy z nas martwi się również o kwestię bezpieczeństwa, przelewy te są bezpieczne, a powierzone pieniądze zawsze w terminie trafiają na wskazane konto. Serwis oparty jest o najnowsze zabezpieczenia technologiczne, które zapewniają bezpieczeństwo danych oraz przelewów. Warto również wspomnieć o wsparciu Biura Obsługi klienta, które zawsze zapewnia pomoc techniczną- to również bardzo ważna kwestia!

Redakcja
Redakcja portalu finansowego Finanse i Ty każdego dnia przekazuje swoim czytelnikom wiadomości ze świata finansów, podatków, gospodarki, inwestycji i ubezpieczeń. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami ważnym newsem zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz